Jak nazwać salon fryzjerski? Przykłady i pomysły na nazwę dla fryzjera

Czy istnieje idealna nazwa salonu fryzjerskiego? Oczywiście, i to nie jedna! O tym, czy dana nazwa dla salonu fryzjerskiego jest właściwa, decyduje kilka czynników. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wymyślić nazwę dla swojego biznesu, przeczytaj nasze porady!

Jak nazwać salon fryzjerski — dobre praktyki

Nazwę Twojego salonu będzie widział każdy, kto koło niego przejdzie. Wybierz więc taką, która będzie łatwa do zapamiętania. Jaka jeszcze powinna być nazwa dla salonu fryzjerskiego?

  • Dźwięczna
  • Łatwa do wymówienia
  • Możliwie krótka

Jeśli planujesz w przyszłości połączyć swój salon np. z gabinetem kosmetycznym, wybierz nazwę, która będzie także uniwersalna.

Tworzenie nazwy sklepy wymaga znajomości jeszcze kilku innych dobrych praktyk. Zasady i przykłady ciekawych nazw firm opisaliśmy w tym artykule.

Nazwa salonu fryzjerskiego — oryginalna

Fryzjerstwo to sztuka, która nieraz wymaga pomysłowości i twórczego myślenia. Kreatywność można pokazać też w nazwie — przyciągnie uwagę otoczenia i skuteczniej zapadnie w pamięć. Przykłady z prawdziwych działalności to:

  • Farby, loki, koki
  • Szalone nożyczki
  • Mąż fryzjerki

Nazwa salonu fryzjerskiego — obcojęzyczna

Obcojęzyczna nazwa dla salonu fryzjerskiego może brzmieć bardziej elegancko, niż po polsku. Przykładem są choćby popularne ostatnio atelier.

Nazwy w językach obcych mogą być również nowoczesne — jak Hair Mate czy Hair Design. Warto poszperać w sieci w poszukiwaniu inspiracji.

Gotowe nazwy dla salonów fryzjerskich