Jak nazwać firmę IT? Przykłady i pomysły na nazwę dla firmy IT lub software house

Nazwa firmy IT czy sofware house’u to element, z którym Twoi klienci będą mieć częsty kontakt. Zadbaj o to, aby mieli z nią pozytywne skojarzenia. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak wymyślić nazwę dla firmy informatycznej, a także czego unikać, bawiąc się w naming na własną rękę.

Nazwa dla software house — dobre praktyki

IT i nowe technologie to branża, której granice geograficzne dotyczą w ograniczonym stopniu. Zagraniczni kontrahenci, anglojęzyczne narzędzia, międzynarodowe projekty sprawiają, że nazwa firmy IT powinna pochodzić z angielskiego. Jaka jeszcze powinna, a jaka nie powinna być?

  • Nazwa firmy informatycznej nie może być zbyt długa — 2 długie lub 3 krótkie wyrazy to nieprzekraczalne maksimum.
  • Nazwa dla firmy IT powinna być oryginalna — pomysły typu IT Software, Digital Tech czy IT Tech odrzuć bez wahania.

Jeśli chcesz poznać więcej dobrych praktyk tworzenia nazw firm, przeczytaj nasz poradnik na ten temat.

Nazwa dla firmy IT — nawiązująca do technologii

Jeśli w Twoim software housie będzie dominował konkretny język programowania, możesz oprzeć na nim nazwę firmy. Zaletą Python Powerhouse czy Java Masters jest fakt, że od razu przyciągają uwagę szukających pracę programistów, którzy kodują w danym języku.

Nazwa firmy IT może nawiązywać również do konkretnych technologii, jak VR, AR czy AI.

Nazwa dla software house — nawiązująca do profilu firmy

Jeśli specjalizujesz się w konkretnym rodzaju produktu, możesz ująć go w nazwie firmy. Zrobiły to takie firmy, jak Kalamba Games, Reality Games, Shopify czy Telenor.

Nazwa firmy IT, która nawiązuje do profilu jej działalności, może pomóc dotrzeć do klientów zainteresowanych rozwiązaniami, które oferujesz.

Nazwa dla firmy IT — niezwiązana z branżą

Nazwa dla firmy informatycznej nie musi nawiązywać do technologii ani języków programowania. Niektóre w ogóle nie są związane z branżą technologiczną, ale są dźwięczne i łatwe do wymówienia — to również dobry kierunek.

Schibsted, GrapeUp, Epam, Nonstop, Grand Parade — przykłady można mnożyć, bo łatwo je zapamiętać!

Gotowe nazwy dla software house’ów i firm IT