Jak nazwać kawiarnię? Przykłady i pomysły na nazwę dla kawiarnii lub cukiernii

W przypadku restauracji czy kawiarni nazwa pełni wyjątkowo ważną rolę — jest stale widoczna na wiszącym nad wejściem szyldzie. Codziennie widują ją setki, a nawet tysiące przechodniów, dlatego nazwa dla kawiarni musi być stworzona w przemyślany sposób.

Jak nazwać kawiarnię? Co jest modne? Czego unikać? Przeczytaj! 

Nazwa kawiarni — dobre praktyki

Wymyślenie nazwy kawiarni to nie lada wyzwanie — w końcu konkurencja jest duża, a każdy chce się wyróżnić w tłumie. Co zrobić, aby osiągnąć ten cel?

  • Nazwa kawiarni powinna być oryginalna przynajmniej w skali miasta — musisz dokładnie przyjrzeć się konkurencji.
  • Dobra nazwa dla kawiarni musi być oryginalna — „Basia” czy „U Kasi” już od dawna nie są dobrym wyborem.

To na początek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzyć atrakcyjną nazwę firmy, zobacz nasz poradnik na ten temat.

Nazwa kawiarni — oryginalne

Przechadzając się uliczkami miast łatwo zauważyć trend w nazewnictwie lokali gastronomicznym, którym są intrygujące, nietypowe nazwy kawiarni. Gry słowne czy zwroty, które funkcjonują w języku na co dzień, dobrze sprawdzają się w tej roli. Jeśli dodatkowo nawiązują do charakterystyki miejsca, dostajemy tak ciekawe propozycje, jak:

  • Ministerstwo kawy — nazwa obiecuje profesjonalną obsługę i najwyższej jakości produkty
  • Wrzenie Świata — kawiarnia z księgarnią, która oferuje literaturę faktu
  • Literatka — kawiarnia z księgarnią
  • Klaps — kawiarnia filmowa
  • Więcej — już sama nazwa sprawia, że oczekiwania wobec miejsca są wysokie

Nazwa kawiarni — smakowite

Są nazwy, których samo brzmienie sprawia, że ślinianki zaczynają pracować intensywniej. Apetyczne nazwy kawiarni pomogą zwabić nowych gości. Warto więc rozważyć nazwę, która nawiązuje do kawy, ciast i innych przysmaków.

Ciekawe nazwy kawiarni stworzone zgodnie z tą metodą to m.in. Coffee heaven, Słodki kącik, Cup and cakes, Delicje oraz Marmolada, chleb i kawa

Nazwa kawiarni — eleganckie

Jeśli planujesz otwarcie eleganckiego miejsca, zastanów się nad równie elegancką nazwą. Inspirowane językiem włoskim lub francuskim — jak Colette, Atelier Mimosa, Ciao Bella — będą idealnym dopełnieniem klasycznego wizerunku.

Gotowe nazwy dla kawiarni i cukierni